Styl boho

Styl boho

Style w modzie: Styl boho

Boho jest to charakterystyczna stylizacja ubraniowa, jaka opiera się na eklektyzmie. Słowo to niewątpliwie kojarzone jest z dawnymi epokami, kiedy to eklektyczne a więc w pewnym sensie minimalistyczne formy dominowały głównie w zakresie wystroju obiektów o przeznaczeniu mieszkalnym. Dzisiaj natomiast eklektyzm przejawia się równie chętnie i często także w ubraniach.czapki reklamowe Ubiór tej kategorii określa się zwłaszcza jako styl boho. Jest to eklektyzm, jaki wiąże ze sobą zarówno kanony hipisowskie, jak także nieco z mody street czyli ulicznej oraz równie niezobowiązującej i nieformalnej jaką jest moda cygańska na wzór bohemy. Jeszcze jedna kwestia, o jakiej warto wspomnieć podczas charakterystyki tego nurtu w modzie to to, że styl ten odkryty został mimo tego, że nawiązuje do oryginalnych „staroci” stosunkowo niedawno, bo dopiero pojawił się na wybiegach w 2004 roku.

Ma on szerokie grono zwolenników i co ciekawe nie tylko wśród kobiet, ale również mężczyzn. Jest to bardzo doceniany styl, jeżeli mowa o celebrytach. Co do cech typowych dla boho w ubraniach to nie można nie uwzględnić w tej materii zwłaszcza długich, luźnych sukienek oraz spódnic. Co do ich kolorystyki z kolei, to przypominają one barwy ziemiste, są pokrywane rozmaitymi deseniami w tym także etnicznymi często wzorami. Wśród elementów garderoby występują także spódnice i bluzki z falbanami.

Najczęściej są one jednokolorowe. Warto wiedzieć, że poza tym, iż są one bardzo oryginalne, są też wyjątkowo praktyczne. Rewelacyjnie sprawdzają się w czasie upałów. Styl boho jest także stylem uwielbiającym kamizelki wszelkiego typu. Nie powinien zatem dziwić fakt, że aż tak bardzo modne stały się kamizelki futrzane, modele z frędzlami itd. Do tego należy także wspomnieć, że styl boho opiera się na wiecznie modnych tunikach w odcieniach kolorowych, nierzadko są one łączone z legginsami czy obcisłymi spodniami.

Idealnie nadają się one przede wszystkim do sandałów, do japonek itd. Kolejna kwestia to sweterki. Powinny być świetnym wariantem dla pań lubiących na przykład zwiewne koszulki czy bluzki. Dzięki temu można chodzić w krótkich rękawkach nawet w sezonie zimowym, narzucając na wierzch bluzek charakteryzowane sweterki czy narzutki. W stylu boho panów natomiast dominują luźne koszule. Nie są na pewno obcisłe ani za ciasne. Ponadto zestawiane są one wielokrotnie z eleganckimi spodniami. Do spodni tego rodzaju nierzadko zakładane są również prosto szyte koszulki, tradycyjne t0shirty. Wielokrotnie nosi się te wyżej wspomniane koszule bez podkoszulka, a więc na gołe ciało, co jest charakterystyczne dla boho ceniącego naturalność. Jest to praktyczne rozwiązanie zwłaszcza w okresie lata, gdy na zewnątrz mocno świeci słońce.

Styl boho nie mógłby istnieć, gdyby nie było w nim żadnych akcesoriów uzupełniających strój, a więc przede wszystkim dodatków takich jak biżuteria. Do tego dominują też wielkie, workowate torebki, jakie nierzadko dekorowane są frędzelkami, sznureczkami itd. To dobra forma połączenia tego, co użyteczne z tym co ładne. Takie torby – worki są przecież niesamowicie pakowne, bardzo głębokie i funkcjonalne. Kolejna sprawa to dodatki galanteryjne. Mowa tu zwłaszcza o szerokich pasach. Są one skórzane, proste konstrukcyjnie, ale za to dość mocno zdobnicze – w kwiatki czy rośliny, przyozdabiane koralikami i rzemykami.

Wpis zawdzięczamy