Styl street

Styl street

Style w modzie: Styl street

Do popularnych rodzajów stylów modowych zalicza się trend, który zwany jest street. Jest to model projektancki, który opiera się na artystycznych ubraniach, jakie są wykorzystywane na co dzień, w stałym outficie casualowym. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, że ten rodzaj bazuje na ubraniach luzackich, jakie są wygodne, bardzo praktyczne i komfortowe. Znakomicie sprawdzają się one jako zestawienie aktualnych trendów z tym, co użyteczne na co dzień.

Jest to moda danego sezonu, nie ma w tym nic starego, przestarzałego, nic co jest z dawnych sezonów. Moda uliczna, bo tak się określa street style jest zaprojektowana w taki sposób, aby można było z powodzeniem dostosować strój konkretnie do naszych określonych potrzeb. Inaczej będziemy się ubierać chociażby na randkę, jeszcze inaczej na zakupy czy też na wyjście na spacer.

Warto wiedzieć, że ubrania z takowych kolekcji opierają się na wygodzie, na luzie, są dość uniwersalne oraz wręcz neutralne. Moda uliczna opiera się także na zestawieniu stylowych, bardzo gustownych dodatków, jakimi są przykładowo torebki, buty, płaszcze itd. Podstawą w tym wszystkim jest właśnie luz. Musimy wiedzieć, że street style opiera się na pikowanych kurtkach, na cieplejszych ubraniach typu większe poncza bądź duże, rozciągnięte swetry itd.

Przewijają się także dresy, bluzy z kapturem oraz czapeczki z daszkiem. Do tego dochodzą też luzackie spodnie oraz szorty w okresie letnim. Odzież jest kupowana zazwyczaj w sieciówkach, w klasycznych butikach ubraniowych jakie działają jako channel store. Musimy wiedzieć, że nie można być w stylu street i nie mieć w szafie przynajmniej po parze spodni dżinsowych, butów vansów, dużych, pakownych toreb, sandałów, często nie tylko pasków, ale i na koturnach, do tego dochodzą także kolorowe t-shirty. Kolejna kwestia to to, że moda street style okazuje się trendem charakterystycznym zwłaszcza dla mieszkanek Mediolanu, nowego Jorku czy też Paryża.

Jest to trend przychodzący z wielkich miast świata, największych metropolii, które stopniowo docierają do polskich obszarów. Takowy styl dostrzega się już w naszych polskich obszarach miejskich. Jeżeli mowa o wakacjach, nie ma mowy aby na co dzień nie połączyć takich elementów jak przykładowo koszule i szerokie spódnice, dżinsy z dziurami na kolanach i t-shirty itd. Ważnym elementem jest także ro, na jaki rodzaj tkanin postawimy.

Mowa o materiałach takich jak chociażby len, który jest bardzo przewiewny, bawełna która jest naturalna i oddycha, wełna, która nadaje się do zrobienia zarówno bielizny, jak także wielkich toreb.

Wpis zawdzięczamy